توضیح عکس توضیح عکس
توضیح عکس تبلیغات

وبلاگ یک مهندس...

وبلاگ یک مهندس...

طراحی جامع شبکه فشار متوسط درشرایط حضور احتمالی واحدهای موتور ژنراتوری گازسوز کوچک

چکیده 

در این مقاله یک مدل ریاضی بهبود یافته به منظور حل مسأله در حضور منابع خاصی از واحدهای تولید پراکنده (DSP) طراحی سیستم توزیع به صورت (Gas Engine) با عنوان موتور ژنراتورهای گاز سوز کوچک (DG) گزینه ای جالب توجه در بخش توزیع سیستم های الکتریکی پیشنهاد می شود.
مدل پیشنهادی با هدف کمینه سازی کلیه هزینه های سرمایه گذاری و بهره برداری سیستم، با استفاده از برنامه ریزی غیرخطی آمیخته با اعداد صحیح یک مدل بهینه سازی چند هدفه جامع را با تجربه طراح شبکه تلفیق نموده تا به کمک آن، نوع هادی، ظرفیت و مسیر بهینه فیدرهای قابل توسعه شبکه فشار متوسط را در شرایط حضور احتمالی واحدهای موتور ژنراتوری گازسوز کوچک با حفظ قابلیت اطمینان سیستم و در کنار مجموعه جدیدی از قیود حاکم بر شرایط مسأله تعیین نماید. نتایج کامپیوتری بدست آمده از اجرای این روش بر روی یک نشان می دهد که ،GAMS شبکه توزیع نمونه مدل سازی شده توسط نرم افزار مدل پیشنهادی به منظور طراحی کامپیوتری برنامه ریزی توسعه شبکه های توزیع سیستم های قدرت مبتنی بر بازار برق بسیار مناسب می باشد.

برای دانلود متن کامل مقاله طراحی جامع شبکه فشار متوسط درشرایط حضور احتمالی واحدهای موتور ژنراتوری گازسوز کوچک به لینک زیر مراجعه فرمایید :

دانلود کنید.

pass: mechanicspa.mihanblog.com

منبع : mechanicspa.mihanblog.com


برچسب‌ها: تولید پراکنده DG, انرژی, ژنراتور, موتور تولید پراکنده توربین ژنراتور نیروگاه توان, نیروگاه
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۳ساعت 18:32  توسط spow  | 

کتاب هایی که می خوانیم قسمت 23

سال بلوا/عباس معروفی/نشر ققنوس


عباس معروفی زاده ۲۷ اردیبهشت ۱۳۳۶ در تهران نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس، ناشر و روزنامه‌نگار معاصر ایرانی مقیم آلمان است. او فعالیت ادبی خود را زیر نظر هوشنگ گلشیری آغاز کرد و در دهه شصت با چاپ رمان سمفونی مردگان در عرصه ادبیات ایران به شهرت رسید. معروفی به خاطر موضع گیری علیه حکومت ایران بارها بازجویی شد و سرانجام تحت فشار سیاسی از ایران خارج شد و به آلمان رفت.

عباس معروفی به سال ۱۳۳۶ خورشیدی در سنگسر متولد شد. فارغ التحصیل هنرهای زیبای تهران در رشته هنرهای دراماتیک است و حدود یازده سال معلم ادبیات در دبیرستان‌های تهران بوده‌است.

نخستین مجموعه داستان او با نام «روبه روی آفتاب» در سال ۱۳۵۹ در تهران منتشر شد. پیش و پس از آن نیز داستان‌های او در برخی مطبوعات به چاپ می‌رسید اما با انتشار «سمفونی مردگان» بود که نامش به عنوان نویسنده تثبیت شد.

در سال ۱۳۶۹ مجله ادبی «گردون» را پایه گذاری کرد و بطور جدی به کار مطبوعات ادبی روی آورد. سبک و روال وی در این نشریه با انتظارات دولت ایران مغایر بود و موجب فشارهای پی در پی و سرانجام محاکمه و توقیف آن شد.

معروفی در پی توقیف «گردون» ناگزیر به ترک وطن شد. او به آلمان رفت و مدتی از بورس «خانه هاینریش بل» بهره گرفت. اما پس از آن برای گذران زندگی دست به کارهای مختلف زد؛ مدتی به عنوان مدیر یک هتل کار کرد و پس از آن «خانه هنر و ادبیات هدایت» را که کتابفروشی بزرگی است در خیابان کانت برلین، بنیاد نهاد و به کار کتابفروشی مشغول شد. و کلاس‌های داستان نویسی خود را نیز در همان محل تشکیل داد و در حال حاضر از طریق این کارها روزگار می‌گذراند.

او سردبیر نشریه ادبی گردون بود که توقیف شد.

او همچنین بنیان‌گذار دو جایزه ادبی قلم زیر گردون و تیرگان است. سرهنگ «نيلوفري» به همراه همسر و تنها فرزندش «نوش آفرين» به دستور رضاشاه از شيراز به سنگسر جهت سركوب برخي اشرار و ياغي‌‌ها انتقال مي‌يابد و آنجا ماندگار مي‌شود چرا كه حكم انتقال وي به مركز كه مي‌بايست پس از دو سال از تهران مي‌رسيد، هيچگاه نيامد. سرهنگ در اثر بيماري قند درمي‌گذرد و نوشا و مادرش در سنگسر ماندگار مي‌شوند.

نوشا به تدريج بزرگ مي‌شود و عاشق پسر كوزه‌گري به نام «حسينا» مي‌شود اما تقدير او را به عقد دكتر معصوم پزشك 36 ساله شهر در مي‌آورد و دخترك 17 ساله همچنان در حسرت عشق حسينا مي‌ماند. ولي دكتر معصوم از شايعات متوجه قضيه مي‌شود و...

تمام وقايع اين كتاب در سنگسر مي‌گذرد، ياغي‌‌ها امان دولت و مردان خسروي را بريده‌اند، ناامني بر همه شهر موج مي‌زند، عده‌اي بر اين باورند كه شب نامه‌هايي كه در نيمه شب در منازل پخش مي‌شود ممهور به مهر آن كوزه‌گر جوان ـ حسينا ـ است. دراين كتاب فاصله‌‌ها از ميان برداشته شده‌اند و حال و گذشته و حتي آينده درهم آميخته‌اند. حسيناي مسهور شده با زلفي آشفته ايستاده است، اما نه بر پله‌هاي شهرداري كه در ذهن نوش‌آفرين، دكتر معصوم طناب دار حسينا را مي‌بافد و با مو زر به سرزنش مي‌كوبد، در اين بين يك ملكوم آلماني مشغول ساختن پل بين كوه پيغمبران و كافر متعدد است.

نثر ساده و روان، هرج و مرج نوشتاري عدم تطابق زماني و گوشه و كنايه‌هاي نيمچه سياسي از مشخصات بارز اين كتاب مي‌باشد. آميختگي اسطوره با دنياي امروز ما. شگرد عباس معروفي است و اكنون اساطير ديگري پيش روي ما قرار دارند، سياوش، حسين و اسماعيل قربانيان سه فرهنگ. درواقع اين داستان نگاهي موشكافانه به قصه دختر پادشاهي است كه عاشق مرد زرگر مي‌شود ولي او را به پسر وزير شوهر مي‌دهند ولي انتهاي داستان كتاب با افسانه درهم مي‌آميزد و نسخه‌‌اي زيركانه‌تر ارائه مي‌شود.

از متن کتاب :

می‌دانی اولین بوسه‌ی جهان چه‌طور کشف شد؟
دست‌هاش تا آرنج گلی بود گفت که در زمان‌های بسیار قدیم زن و مردی پینه‌دوز یک روز به هنگام کار، بوسه را کشف کردند. مرد دست‌هاش به کار بود، تكه نخی را به دندان کند، به زنش گفت بیا این را از لب من بردار و بینداز. زن هم دست‌هاش به سوزن و وصله بود، آمد که نخ را از لب‌های مرد بردارد، دید دستش بند است، گفت چه کار کنم. ناچار با لب برداشت، شیرین بود، ادامه دادند.

پشت جلد کتاب :

گفتم اب و ساعت لنگریمان گفت : دنگ دنگ دنگ

فاصله ها از میان برداشته شده اند و حال و گذشته درهم امیخته اند.حسینای مسحور شده با زلفی اشفته ایستاده است.اما نه بر پله های شهرداری که در ذهن نوشافرین؛ دکتر معصوم طناب دار حسینا را می بافد و با قنداق موزر به مغز نوشافرین می کوبد؛ سرهنگ در پی پیمودن پله های ترقی از شیراز به سنگسر می افتد؛ ملکوم المانی در کار ساختن یک پل بزرگ از کوه پیغمبران به کافرقلعه است و سروان خسروی در پی ان است که همه کوچه های شهر به خیابان خسروی ختم شوند. اما همه یک داغ به پیشانی دارند؛ همان که سال بلوا را اغاز می کند.همان که همه ناچار به انتخابش بوده اند.و مقصر کیست وقتی بازی و بازیگر یگانه نیست؟

برای دانلود کتاب سال بلوا نوشته عباس معروفی به لینک زیر مراجعه فرمایید :

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: سال بلوا نوشته عباس معروفی, دانلود کتابهای عباس معروفی, معرفی و نقد کتاب, سال بلوا عباس معروفی, دانلود کتاب سال بلوا عباس معروفی
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۳ساعت 18:27  توسط spow  | 

سمینار در مسایل بازاریابی  

تدوین و ارائه : دکتر هرمز مهرانی

درس سمینار در مسائل بازاریابی یکی از دروس تخصصی 2 واحدی دوره ارشد مدیریت بازرگانی می باشد که در این پست جزوه ارائه شده توسط دکتر هرمز مهرانی را برای دانلود اماده ساخته ایم.این درس برای اشنایی و تمرین اصول بازاریابی با اهمیت می باشد.جزوه سمینار در مسایل بازاریابی شامل 165 اسلاید می باشد.

اهمیت فراگیری فن مذاکره
همه انسانها به مهارت مذاکره نیاز مندند،از خانواده تا سطح بین الملل.

بنابراين برای بهبود  كيفيت زندگي باید آن را بهبود بخشيم.
-مذاکره برای رفع نیازها انجام می شود
- موفقیت شرکت ها به مهارتهای مذاکره آنها بستگی دارد .
- فرآیند مذاکره باید از دیدگاه دو طرف مذاكره  درک شود .
- ارتباطات روز به روز گسترده تر می شود . زندگی یعنی ارتباط ، ابزار آن مذاکره است . - توانمندی مذاکره کنندگان هر روز بیشتر می شود ، برای اینکه بازنده نشویم باید توانمندی خود را افزایش دهیم .

تعریف مذاکره

فرایندی است گفتگومحور،متمرکز بر موضوعی مشخص،برای حل اختلاف ،یا رسیدن به منافع مشترک که بین افراد و گروه ها انجام می گیرد به شرط آن که منافع و رضایت طرفین را تامین کند.

اولین گام شناخت نیازها و خواسته ها و آخرین گام عقد قرارداد است
تلاش براي به دست آوردن راه حلي كه مورد قبول و توافق هر دو طرف باشد.
هنر مذاكره بر اين اصل استوار است:
طرفين تلاش مي‌كنند بين نتيجه دلخواه خود و نتيجه مورد نظر طرف مقابل نقطه مشتركي ايجاد كنند.

برای دانلود متن کامل جزوه سمینار در مسایل بازاریابی دکتر مهرانی به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود کنید.

پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com


برچسب‌ها: سمینار در مسایل بازاریابی, دانلود جزوات مدیریت, مدیریت بازرگانی بازاریابی بازار فروش مشتری مصرف کن, دانلود جزوه سمینار در مسایل بازاریابی, بازاریابی
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۳ساعت 17:59  توسط spow  | 

داستان کوتاه سرجوخه نوشته ریچارد براتیگان

روزگاری‌ دلم‌ می ‌خواست‌ ژنرال‌ شوم. سال های‌ اول‌ جنگ‌ جهانی‌ دوم‌ كه‌ در تاكوما به‌ مدرسه‌ ابتدایی‌ می ‌رفتم، بسیج‌ عمومی ‌بازیافت كاغذ راه‌ انداخته‌ بودند كه‌ همه‌ چیزش‌ به‌ ارتش‌ شباهت‌ داشت.

خیلی‌ جالب‌ بود و كارها را اینطور تقسیم‌ كرده‌ بودند: اگر بیست‌ و پنج‌ كیلو كاغذ تحویل‌ می‌ دادی‌ سرباز می ‌شدی، با حدود سی‌ و پنج‌ كیلو كاغذ سرجوخه. پنجاه‌ كیلو كاغذ به‌ نوار سر گروهبانی‌ ختم‌ می شد. هر چه‌ وزن‌ كاغذ بالا می‌ رفت‌ درجه‌ اعطایی‌ ارتقا می ‌یافت، تا آن كه‌ به‌ ژنرالی‌ می‌رسید.

گمانم‌ برای‌ ژنرال‌ شدن‌ یك‌ تن‌ كاغذ لازم‌ بود، نمی ‌دانم‌ شاید هم‌ نیم‌ تن. مقدارش‌ را دقیقاً‌ نمی ‌دانم‌ اما اول‌ كار جمع‌ كردن‌ كاغذ لازم‌ برای‌ ژنرال‌ شدن‌ سخت‌ به‌ نظر نمی ‌رسید.

از كاغذهای‌ ولوی‌ زیر دست‌ و پا شروع‌ كردم. همه ‌اش‌ شد یكی‌ دو كیلو. راستش‌ نا امید شدم. نمی ‌دانم‌ از كجا به‌ سرم‌ زده‌ بود كه‌ خانه‌ پر از كاغذ است. تصور می‌كردم‌ كه‌ كاغذ همه‌ جا ریخته. خیلی‌ تعجب‌ كردم‌ كه‌ كاغذ هم‌ می ‌تواند آدم‌ را گول‌ بزند.

كم‌ نیاوردم‌ و اجازه‌ ندادم‌ این‌ موضوع‌ مرا از پا درآورد. همه‌ ی توانم‌ را جمع‌ كردم‌ و خانه‌ به‌ خانه‌ راه‌ افتادم‌ و دنبال‌ كاغذ گشتم‌ و از این‌ و آن‌ می ‌پرسیدم‌ اگر كاغذ باطله‌ و اضافه‌ دارند بدهند كه‌ توی‌ بسیج‌ كاغذ شركت‌ كنند تا ما جنگ‌ را ببریم‌ و نیروی‌ دشمن‌ را مضمحل‌ كنیم.

پیرزنی‌ به‌ حرف‌های‌ من‌ با دقت‌ گوش‌ داد بعد یك‌ نسخه‌ از مجله‌ لایف‌ را كه‌ تازه‌ تمام‌ كرده‌ بود به‌ من‌ داد. در را بست‌ و من‌ پشت‌ در مات‌ و مبهوت‌ مجله‌ را در دست‌ گرفته‌ بودم‌ و آن‌ را نگاه‌ می‌ كردم. مجله‌ هنوز گرم‌ بود.

خانه‌ بغلی‌ كاغذی‌ نداشت‌ كه‌ بدهد دریغ‌ از یك‌ پاكت‌ پستی‌ باطله. آخر بچه‌ دیگری‌ قبل‌ از من‌ جنبیده‌ بود. توی‌ خانه‌ بعدی‌ كسی‌ نبود.

خوب‌ یك‌ هفته‌ همین ‌طور گذشت. در به‌ در، خانه‌ به‌ خانه، كوچه‌ به‌ كوچه‌ و كو به‌ كو رفتم‌ و سرانجام‌ آنقدر كاغذ جمع‌ كردم‌ كه‌ درجه‌ سربازی‌ به‌ من‌ دادند.

نوار كشكی‌ سربازی‌ را انداختم‌ ته‌ جیبم‌ و به‌ خانه‌ رفتم. گندش‌ بزند. توی‌ محل‌ كلی‌ افسر و ستوان‌ و سروان‌ داشتیم. خجالت می كشیدم آن‌ نوار لعنتی‌ را به‌ لباسم‌ بدوزم. باید هر روز جلو‌ آن‌ بچه‌ ها پا جفت‌ می‌ كردم. نوار را انداختم‌ ته‌ كشو گنجه‌ لباس‌ و جوراب هایم‌ را ریختم‌ روی‌ آن.

چند روز بعد را با دلخوری‌ و آزردگی‌ دنبال‌ كاغذ گشتم‌ و بختم‌ گفت‌ كه‌ یك‌ بسته‌ كولیرز از زیرزمین‌ یكی‌ پیدا شد. همین‌ بسته‌ كافی‌ بود كه‌ به‌ درجه‌ سرجوخگی‌ ارتقا پیدا كنم. البته‌ درجه‌ های‌ سرجوخگی‌ هم‌ رفت‌ زیر جوراب ها بغل‌ دست‌ درجه‌ های‌ سربازی.

بچه ‌هایی‌ كه‌ بهترین‌ لباس‌ ها را می ‌پوشیدند و كلی‌ پول‌ تو جیبی‌ داشتند و هر روز ناهار گرم‌ می‌ خوردند به‌ درجه‌ ژنرالی‌ رسیده‌ بودند.

آن ها می ‌دانستند كجا كلی‌ مجله‌ هست‌ و پدر و مادرشان‌ ماشین‌ داشتند. شق‌ و رق‌ قیافه‌ می ‌گرفتند و سینه‌ سپر می ‌كردند و توی‌ زمین‌ بازی‌ مانور می‌ دادند و درجه‌ هاشان‌ را به‌ رخ‌ این‌ و آن‌ می ‌كشیدند. موقع‌ راه‌ رفتن‌ هم‌ مثل‌ صاحب‌ منصب‌ ها راه‌ می ‌رفتند.

دیری‌ نگذشت‌ كه‌ به‌ شغل‌ باشكوه‌ نظامی‌ گری‌ خاتمه‌ دادم. یعنی‌ روز بعدش. از شیفتگی‌ كاغذ رها شدم‌ و به‌ جایی‌ رسیدم‌ كه‌ در آن‌ شكست‌ چك‌ برگشتی‌ یا سابقه‌ بد مالی‌ و بدحسابی‌ بود یا نامه‌ فدایت‌ شوم‌ كه‌ ماجرایی‌ عشقی‌ را مختومه‌ می‌ كرد با تمام‌ كلماتی‌ كه‌ وقتی‌ طرح‌ می‌ شد مردم‌ را می‌ آزرد.


نویسنده: ریچارد براتیگان

برگردان: اسدالله امرایی


برچسب‌ها: داستان کوتاه سرجوخه نوشته ریچارد براتیگان, داستان کوتاه, بهترین داستان های کوتاه از بهترین نویسندگان جهان, ریچارد براتیگان, دانلود کتابهای ریچارد براتیگان
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۳ساعت 17:51  توسط spow  | 

ابخوری های مجزا شاهکاری از الیوت ارویت

عکس ابخوری های مجزا در کارولینای شمالی یکی از عکس های نمادین دهه 50 و شاهکاری از الیوت ارویت عکاس شهیر امریکایی است که تبعیض نژادی را به تصویر کشیده است.

 

این عکس که در کارولینای شمالی توسط الیوت ارویت گرفته شده٬ نشان دهنده  تبعیض میان سفیدپوستان و سیاه پوستان آمریکا در آن سال هاست. نکته جالب عکس این است که فارغ از هرگونه اطلاعات پیشین می توان وضعیت ناعادلانه موجود را درک کرد؛ آبخوری مخصوص سفیدپوستان به طور واضحی بهتر از آبخوری سیاه پوستان است و در صورت مرد سیاه پوست نگاه سنگین و عمیقی به آبخوری سفید پوستان دیده می شود.
الیوت ارویت( Elliott Erwitt)، در سال ۱۹۲۸ از پدر و مادری روس در پاریس به دنیا آمد. ۱۰ سال اول زندگی خود را در میلان (ایتالیا) گذراند و دوباره به پاریس بازگشت. در سال ۱۹۳۹ در پی مهاجرت والدین‌اش به آمریکا رفت و در سال ۱۹۴۷ تبعه‌ی امریکا شد. او در لوس‌آنجلس عکاسی خواند و قبل از این‌که در نیویورک به تحصیل در رشته‌ی فیلم سازی مشغول شود به عنوان دستیار عکاس در ارتش آمریکا کار کرد.
در سال۱۹۵۰ با رابرت کاپا (Robert Capa ) و ادوارد استایکن ( Edvard Steichen )ملاقات کرد. او همچنین همرا روی استرایکر (Roy Stryker) در پروژه‌ی عکاسی‌ای به‌نام Standard Oil شرکت کرد.
همچنین الیوت ارویت برای چند مجله از جمله Life و Collier به‌ صورت آزاد عکاسی می‌کرد و بعضی از عکس‌هایش در نمایشگاه بزرگ استایکن با عنوان The family of man به نمایش در آمد.
الیوت ارویت در سال ۱۹۵۳ به دعوت رابرت کاپا همکاری خود را با گروه مگنوم (Magnum) شروع کرد و گزارش هایی تصویری از اروپا وامریکا برای این آژانس تهیه کرد تا این که در سال ۱۹۶۸ برای سه دوره نماینده‌ی مگنوم در نیویورک شد.
چند سال بعد از آن تعدادی از عکاسان مگنوم چند کار تجاری و تبلیغاتی انجام دادند که سبب شد ارویت استعدادش را در زمینه فیلم‌سازی نشان دهد. او دهه‌ی ۷۰ را به تولید و ساخت تعدادی فیلم بلند، مستند و آگهی تجاری گذراند. از فیلم‌های او می‌توان به مستندهای Beauty Knows No Pain -۱۹۷۱- و Red, White And Blue Grass -۱۹۷۳- اشاره کرد.
ارویت استعداد درخشانی در شکار صحنه‌های جذاب دارد و شوخ‌طبعی‌اش را می‌توان دراغلب عکس‌هایش دید. از وی تعدادی کتاب منتشر شده که از آن میان می‌توان به مجموعه‌ای از عکسهایش از سگها و همچنین عکسهایی که در ساحل گرفته اشاره کرد.

در لینک زیر می توانید 25 اثر شاخص الیوت ارویت را همراه با توضیحاتی مختصر مشاهده فرمایید:

25 Practical Tips from Elliott Erwitt for Street Photographers.

 


برچسب‌ها: آبخوری های مجزا شاهکاری از الیوت ارویت, تبعیض نژادی به روایت تصویر اپارتاید, الیوت ارویت Elliott Erwitt, شاهکارهای عکاسی جهان, الیوت ارویت
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۳ساعت 17:31  توسط spow  | 

بازار برق و تولید پراکنده

تحلیل وضعیت توليدکنندگان پراكنده در محدوده شهرستان مشهد

الف- آشنایی با فرصتهای پیش روی موسسات داخلی و سرمایه گذاران مطابق با مواد 8- 2 آئين نامه اجرايي شرایط و تضمین خرید برق موضوع بند ب ماده 25 برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ج.ا.ا

ب- پیش نویس دستورالعمل اتصال DGها به شبکه توزیع و سیاستهای حمایتی و تشویقی وزارت نیرو

ج - آشنایی با فواید، موانع، کاربردها و ضرورتهای توسعه مولدهای پراکنده (DG) و ارزیابی فنی – اقتصادی

د - ارزیابی وضعیت مولدهای پراکنده در محدوده شرکت توزیع  نیروی برق مشهد

برای دانلود فایل سمینار اموزشی بازار برق و تولید پراکنده DG با عنوان تحلیل وضعیت توليدکنندگان پراكنده در محدوده شهرستان مشهد به لینک زیر مراجعه فرمایید :

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: بازار برق و تولید پراکنده, تولید پراکنده DG, تحلیل وضعیت توليدکنندگان پراكنده در محدوده شهرستان, دانلود جزوات مهندسی برق, نیروگاه
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۳ساعت 17:14  توسط spow  | 

دانلود نشریه 110 جلد 1

نشریه 110 که تحت عنوان کلی مشخصات فنی عمومی و اجرایی تاسیسات برقی کارهای ساختمانی در دو جلد و جلد 1 با عنوان : تاسیسات برقی فشار ضعیف و فشار متوسط توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور منتشر شده است منبعی مناسب و قابل توجه برای کلیه علاقمندان به مباحث تاسیسات الکتریکی - ساختمانی ، دانشجویان برق ، برقکارها و علاقمندان به مباحث حوزه تاسیسات الکتریکی می باشد که در این پست جلد یک ان برای دانلود تقدیم حضور شما می گردد.

جلد 1 نشریه 110 شامل 380 صفحه و 15 فصل می باشد.

فهرست فصول 15 گانه جلد 1 نشریه 110 به شرح زیر می باشد:

1- لوله کشی برق

2- سیم کشی برق

3- کلید و پریز

4- چراغهای روشنایی

5- تابلوهای فشار ضعیف

6- تابلوهای فشار متوسط

7- کابلهای فشار ضعیف

8-کابلهای فشار متوسط

9-مولدهای برق

10- ترانسفورماتورهای قدرت فشار متوسط

11- خازنهای صنعتی

12-منابع تغذیه جریان مستقیم یا یکسوساز 

13- وسایل شبکه

14- سیستم حفاظت در برابر آذرخش یا برقگیر حفاظتی

15- سیستم اتصال زمین

برای دانلود نشریه 110 جلد 1 به لینک زیر مراجعه فرمایید :

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com

--------------------------------

برای دانلود جلد دوم نشریه 110 با عنوان تاسیسات برقی جریان ضعیف به لینک زیر مراجعه فرمایید :


برچسب‌ها: دانلود نشریه 110 جلد 1, دانلود جزوات مهندسی برق, تاسیسات برقی فشار ضعیف و فشار متوسط, تاسیسات الکتریکی ساختمانی نشریه 110 مدیریت انرژی, مشخصات فنی عمومی و اجرایی تاسیسات برقی کارهای ساخت
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۳ساعت 17:7  توسط spow  | 

تاثير بهره وری بر ارتقا و بازدهی عمليات

چكيده  

بقاء و تداوم فعاليت بنگاههاي اقتصادي بويژه فعالان عرصه صنعت و توليد، به چگونگي انگيزش كاركنان بستگي دارد. هرچه مشكلات معيشتي كاركنان به تبع مشكلات اقتصادي جامعه بيشتر باشد تاثير حقوق و مزايا به تبع شغل بيشتر است .بنابراين ضرورت دارد مديران شركتها به اين نكته اساسي توجه كامل داشته باشند.
در اين مقاله سعي شده كه ضمن بيان مباني نظري تاثير پرداخت بهره وري بر انگيزش كاركنان ، روش ارزيابي عملكرد كاركنان نيز ارائه گردد تا بر پايه آن پرداخت بهره وري صورت گيرد.

مقدمه

تحولات بنيادين در عرصه تجارت و اقتصاد در دهه هاي اخير چنان پرشتاب بوده است كه مديريت كسب و كار را پيچيده تر از قبل كرده است .
در ادبيات اقتصادي ، عوامل توليد به سرمايه ، زمين و نيروي كار تقسيم شده است . درعوامل مذكور نقش نيروي كار در تمام عرصه هاي فعاليت از سطوح مديران تا كاركنان ورده عملياتي ، بسي مهمتر از عوامل ديگر است .
در سازمانها بويژه شركتها وبنگاههاي اقتصادي ، مهمترين مولفه ، در فرآيند كار وفعاليت انسانها هستند كه تصميمات را اتخاذ مي كنند سپس آن را به اجرا درمي آورند و برپايه آن تداوم فعاليت آينده را پيش بيني مي كنند.
تامين اهداف شركتها به ميزان مطلوب ، مستلزم استفاده صحيح از قابليتها وتوانائيهاي نيروي انساني و همچنين فراهم آوردن امكانات براي پرورش استعدادهاي آنهاست . آنچه كه مديريت شركتها را در انجام اين مقصود ياري مي دهد، استفاده از روشهاو ابزارهاي متنوع است . طراحي نظام حقوق و دستمزد به منظور جبران خدمت كاركنان از جمله اين روشها و ابزارهاست .  

هدف اصلي نظام حقوق و دستمزد برقراري ارتباط منطقي بين وظايف ومسئوليتهاي شغل و فرد از يكطرف و ميزان پرداختي به عنوان حقوق و مزايا از طرف ديگر است.به عبارت ديگر مقصود اين است كه از طريق به كارگرفتن اين تكنيك تعادلي در امر پرداخت بين حقوق و دستمزد متناسب با وظايف و مسئوليتهاي شغل برقرار گرددتا به تلاشهاي ارزشمند كاركنان فعال ارج گذاشته شود و تناسب منطقي بين كار و فعاليت هر فرد نسبت به مزد دريافتي او با كار و فعاليت فرد ديگر نسبت به مزد دريافتي او برقرارشود.

جايگاه نيروی انسانی

نيروي انساني مهمترين عامل توليد در شركتهاي توليد تلقي مي شود. به طوري كه تحقيق اهداف شركت با ميزان و چگونگي فعاليت او مرتبط است .
وظايف و مسئوليتهاي نيروي انساني را مي توان در سطح مديريت و كاركنان (عمليات ) دسته بندي كرد كه اهميت و اثرگذاري اجراي وظايف و مسئوليتها در سطح مديريت به مراتب از سطح كاركنان بيشتر است . زيرا ضمانت تداوم فعاليت شركت به ميزان قابل توجهي به نحوه اجراي مسئوليت مديران بستگي دارد .
بنابراين آنچه كه مديران انجام مي دهند تاثير قابل توجهي بر عملكرد شركت دارد.
ذكر نكات فوق ، انكار يا تكذيب تاثير فعاليت كاركنان بر عملكرد شركت نيست بلكه بررسي ميزان تاثير آنها بر عملكرد مدنظر بوده است .
تجربه تاريخي بسياري از شركتهاي موفق و ناموفق نشان مي دهد كه موفقيت وشكست بسياري از آنها به نحوه عملكرد نيروي انساني بستگي دارد. جملگي گواهي براهميت جايگاه نيروي انساني در مجموعه عوامل موثر بر فعاليتهاست .

متن کامل مقاله تاثير بهره وری بر ارتقا و بازدهی عمليات را از لینک زیر دریافت نمایید :

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: تاثير بهره وری بر ارتقا و بازدهی عمليات, دانلود مقالات مهندسی صنایع, بهره وری, بهره وری تولید بازده کارایی ارزیابی عملکرد, دانلود مقالات مدیریت
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۳ساعت 10:26  توسط spow  | 

نگاهي بر وضعيت مونيتورينگ ارتعاشات در نيروگاه های گازی كشور : از گذشته تا حال

چكيده
در اين گزارش وضعيت Condition Monitoring با آناليز ارتعاشات در نيروگاه هاي گازي كشور مورد بررسي قرار
گرفته است. مونيتورينگ ارتعاش به عنوان يك ابزار قوي در عيب يابي و حفاظت ماشين مي باشد. بدين منظور وضعيت سيست مهاي مونيتورينگ ارتعاشات در يك نيروگاه قديمي و يك نيروگاه جديد كشور مطالعه شده است. در اين مطالعه تعداد و محل نصب سنسورهاي ارتعاشي، انتقال سيگنال ارتعاشي به اطاق كنترل، اعلام هشدار و فرمان توقف، امكان انجام تحليل هاي پيشرفته ارتعاشي به منظور عي بيابي و ذخيره سازي اطلاعات مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه وضعيت مطلوب مونيتورينگ ارتعاش به منظور مقايسه آورده شده و نتيجه گيري در مورد وضعيت مونيتورينگ ارتعاشات و نيازها انجام شده است.

مقدمه
توربين هاي گازي امروزه بطور گسترده بنابر دلايل متعددي در صنايع مختلف نظير نفت و گاز، دريايي، توليد نيرو، صنايع هوايي و غيره استفاده مي شوند. سرعت بالا، زمان کم در راه اندازي و نسبت وزن به توان کم از جمله دلايل اصلي بکارگيري اين ماشينها محسوب مي شوند. در صنايع نيروگاهي ايران نيز توربين هاي گازي در توليد از نقش چشمگيري برخوردار هستند. امروزه توربين هاي گازي به تنهايي و يا در مجاورت توربين هاي بخاري (سيکل ترکيبي) از نقش بالايي در توليد انرژي برخوردار هستند.

با وجود همه مزاياي بالاي بکارگيري توربين هاي گازي، استفاده از آنها در دما و گاهي دور بالا سبب پيدايش مشکلات بسياري شده و هزينه تعميرات زيادي را ايجاد مي کند. امروزه استفاده بلند مدت از توربين هاي گازي با حداقل آسيب ديدگي، تخمين عمر باقيمانده اجزاي مختلف آنها بخصوص قطعات داغ و همچنين استفاده از حداکثر راندمان آنها در شرايط مختلف محيطي و بهره برداري دانش و مشکلات روز اين ماشين ها محسوب مي گردند.

در اين گزارش وضعيت اجرای CM در دو نيروگاه داخلي مورد مطالعه قرار مي گيرد. دو نيروگاه انتخاب شده شامل يك نيروگاه قديمي و يك نيروگاه تازه تاسيس مي باشد بطوري كه وضعيت اجرای CM در گذشته و حال در نيروگاههای گازي كشور مشخص گردد. موارد مورد توجه در اين مطالعه شامل موارد زير می باشد:
۱- تكنيك های Condition Monitoring مورد استفاده در نيروگاه 
۲- تجهيزات ارتعاشي نصب شده در نيروگاه
۳- آناليزهاي ارتعاشي مورد استفاده در نيروگاه
۴- نحوه ثبت تاريخچه ارتعاشات توربين - ژنراتور
۵- نقش سيگنال ارتعاشات در تصميم گيري و برنامه ريزي تعميرات

برای دانلود متن کامل مقاله نگاهي بر وضعيت مونيتورينگ ارتعاشات در نيروگاه های گازی كشور : از گذشته تا حال به لینک زیر مراجعه فرمایید :

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: وضعيت مونيتورينگ ارتعاشات در نيروگاه های گازی كشور, نیروگاه گازی, انالیز ارتعاشات, نگهداری و تعمیرات پایش وضعیت Condition Monitoring , توربین گاز
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۳ساعت 18:6  توسط spow  | 

دانلود کتاب اموزش زبان PHP

PHP یک زبان برنامه نویسی اسکریپتی اپن سورس است که برای طراحی برنامه های تحت وب سمت سرور ( Server Side ) ، به کار می رود .
سمت سرور بودن به این معناست که صفحات PHP ابتدا توسط سرور PHP ( که می تواند از نوع Apache یا IIS ) باشد ، پردازش شده و سپس خروجی به صورت کدهای HTML و جاوا اسکریپت ، برای اجرا به مرورگر کامپیوتر کاربر ارسال می شود . به عبارت دیگر وظیفه اجرای صفحات PHP به عهده کامپیوتر سرور وب هاست سایت آن می باشد . ( برخلاف HTML یا جاوا اسکریپت که اجرای آنها توسط خود مرورگر کاربر انجام می شود ) .
PHP مخفف عبارت Hypertext PreProcessor به معنای پیش پردازنده فرا متن می باشد که در سال 1994 توسط رسموس لردورف ایجاد شد و سپس توسط سایرین توسعه و گسترش پیدا کرد .
ساختار زبان PHP بسیار شبیه به زبان c و در نسخه های جدید شبیه به جاوا می باشد و به همین دلیل از محبوبیت فراوانی برخوردار است. از مشهورترین نرم افزارهای ساخته شده با PHP می توان به جوملا ، WikiMedia و یا Mambo اشاره کرد . سایت های فراوانی در جهان براساس زبان PHP نوشته شده اند و هر روز نیز بر تعداد آنها اضافه می شود . از مهمترین آنها می توان به ویکی پدیا اشاره کرد .
پی‌اچ‌پی امکان استفاده از انواع مختلفی از پایگاه‌های داده را از جمله MySQL، اوراکل، IBM DB۲ ،Microsoft SQL Server ،PostgreSQL و SQLite با دستورهایی ساده فراهم می‌سازد. پی‌اچ‌پی روی بیشتر سیستم‌عامل‌های معروف از جمله لینوکس، یونیکس، ویندوز و Mac OSX و با اغلب کارگزارهای وب (Web Server) معروف، قابل اجراست.
ایجاد وبسایت های استاتیک با صفحاتی از پیش طراحی شده مدتها است که جای خود را به صفحات داینامیک داده و دیگر کم تر سایتی را می توان یافت که محتوایش خط به خط به شیوه سنتی کدنویسی شده باشد، زبانهایی مثل asp , php و... تحولی نوین در وب ایجاد کرده و رفته رفته گوی سبقت را از دیگران ربودند، اما چرا php را انتخاب کنیم؟ پاسخ به این سوال به عوامل زیادی مربوط می شود چرا که هیچ زبانی کامل نیست ولی با توجه به مزیت ها از جمله رایگانی پی اچ پی، امکانات و قدرتمندی، دسترسی به منابع مختلف، سازگاری با انواع سرورها، استفاده گسترده و... توصیه می کنیم اگر علاقمند به فراگیری علم برنامه نویسی وب هستید پس از آموختن کلیاتی از css, html و javascript حتما دانشتان را با php کامل کنید، درست است که برنامه های مدیریت محتوا (CMS) کار را خیلی راحت کرده اند اما همیشه ایده هایی وجود دارند که در قالب آنها نمی گنجند و یا مشکلاتی پیش می آید که به دلیل مبهم بودن کدنویسی دیگران، ممکن است نتوانید آنها را رفع کنید یا دچار مشکل شوید.

برای دانلود کتاب اموزش زبان PHP به زبان فارسی به لینک زیر مراجعه فرمایید :

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com


برچسب‌ها: دانلود کتاب اموزش زبان PHP, دانلود کتاب های مهندسی کامپیوتر, اموزش برنامه نویسی, دانلود کتابهای مهندسی, دانلود
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم دی ۱۳۹۳ساعت 14:2  توسط spow  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر